Krátce o celulitidě

Celulitida není pouze kosmetickou vadou, ale i nemocí, kterou je možné vyléčit několika cestami. Každá z metod musí zkvalitnit činnost Vašich lymfatických žláz, které jsou touto nemocí postiženy. Nemoc je někdy dědičná, ale převážně ji způsobuje náš životní styl a částečně strava. V každém případě její léčení je možné a úspěšné. V případě našeho studia Daniela, kde pro Vás odvedeme maximum, očekáváme poctivou spolupráci s námi a úspěch se určitě dostaví. Za dobu našeho působení můžeme konstatovat, že výsledky jsou velice pozoruhodné. Některé klientky se dokonce rády vrací a využívají dalších služeb studia a přístroje Dermosonic, který zkvalitňuje činnost Vašeho lymfatického systému.

CELULITIDA - laicky „pomerančová kůže“ - je poměrně výstižný výraz pro neatraktivní kůži s „důlky“ nejvíce na kritických místech těla - hýždích, stehnech a bocích. Podstata onemocnění tkví v průběhu a také složení kolagenně-elastických vláken v podkoží. Tato vlákna mají rozdílný průběh u obou pohlaví. Ženy trpí celulitidou častěji, protože kolagenní vlákna obklopují tukové buňky. Když se tuk zmnoží, je vytlačován sítí kolagenních vláken nahoru a vytváří již zmíněnou pomerančovou kůži. Tukové buňky mají bohužel neuvěřitelné schopnosti - dokážou zvětšit svůj objem až padesátkrát. Mohou se spojovat do jakýchsi hroznů a ty pak tlačí proti pokožce, stlačují krevní kapiláry, tím zhoršují zásobení kůže krví a dochází k městnání lymfy. Lymfatický systém nezvládá svou čistící roli - odpadní zplodiny látkové přeměny nejsou odváděny, hromadí se v podkoží, způsobují nasávání tekutin do určitých oblastí a později chronický zánět se změnami ve struktuře vaziva. Tuk se tlakem tvrdnoucího vaziva shlukuje do hrudek a vytváří již zmíněné důlky.

studio image
Kůže s celulitidou
studio image
Kůže bez celulitidy

Dalším důvodem, proč celulitidou trpí hlavně ženy, je hormon ženám více než vlastní - ESTROGEN. Tento hormon způsobuje zvýšené ukládání tuku do zásob pod kůží na specifických, kritických místech (boky, hýždě a stehna). Jeho vliv na formování postavy se začíná uplatňovat poprvé v pubertě, vyšší hladina estrogenu je v těhotenství a i v případě použití hormonální léčby u žen po přechodu, a bohužel také při užívání hormonální antikoncepce. Svou roli významně hraje i dědičnost.

Často panuje mylná představa o spojování celulitidy s OBEZITOU. Problém celulitidy totiž nesouvisí s nadváhou. Mohou jí být postiženy dívky či ženy štíhlé s „vosím pasem“, které mají „sexy zadeček“ a také ženy celý život sportující. Nadváha však zcela logicky celulitidu zvýrazňuje. Čím větší zásoby tuku jsou pod kůží uloženy, tím je celulitida nápadnější.